نمایندگی تعمیر گوشی سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

روش‌ها و ترفندهایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به طور مستقیم یا غیر مستقیم نسبت به بالا بردن سرعت اینترنت سیم کارت خود اقدام کنید.
حافظه کش اپلیکیشن‌ها را حذف کنید


حذف حافظه کش (Cache) مرورگری که از آن استفاده می‌کنید منجر به بالا بردن سرعت اینترنت سیم کارت شما نمی‌شود، بلکه حتی می‌تواند تاثیر عکس داشته باشد و سرعت عملکرد مرورگر را کاهش دهد. اما حافظه کش سایر اپلیکیشن‌ها می‌تواند بر روی سرعت رد و بدل داده اینترنت سیم کارتتان موثر باشد. این موضوع به ویژه در شرایطی محسوس‌تر می‌شود که یک اپلیکیشن از نظر حافظه کش با حجم بسیار زیاد و افراطی از اطلاعات همراه باشد. در نظر داشته باشید که حافظه کش اپلیکیشن‌ها منجر به اشغال فضای ذخیره سازی دستگاه می‌شود و هرچه فضای ذخیره‌سازی اطلاعات بیشتری در دستگاهتان اشغال شود، سرعت عملکرد آن با افت بیشتری مواجه می‌شود. البته باید اشاره داشته باشیم که نحوه عملکرد و بهینه‌سازی حافظه کش در نسخه‌های جدید سیستم عامل اندروید به مراتب هوشمندانه‌تر شده است. بنابراین این روش بیشتر در گوشی‌های اندرویدی قدیمی‌تر کاربر دارد.

برای مطالعه بیشتر : آشنایی با علامت ارسال پیام در واتس اپ

بنابراین به منظور بالا بردن سرعت عملکرد دستگاه و بالا بردن سرعت اینترنت سیم کارت (به طور غیرمستقیم)، توصیه می‌کنیم که حافظه کش سایر اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی دستگاه خود را حذف کنید. اگر حافظه کش اپلیکیشن‌ها حجم زیادی را به همراه داشته باشند، فضای زیادی از حافظه داخلی دستگاه اشغال می‌شود و این موضوع منجر به بروز تاخیر یا کندی عملکرد محسوسی در دستگاه خواهد شد. این کندی عملکرد بر روی سرعت عملکرد مرورگرتان هم تاثیرگذار خواهد بود. پس با حذف حافظه کش سایر برنامه‌ها از کند شدن مرورگرتان جلوگیری می‌کنید و به طور غیر مستقیم به بالا بردن سرعت اینترنت سیم کارت هم کمک کرده‌اید. به منظور آشنایی با نحوه حذف حافظه کش اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های اندرویدی، می‌توانید به مطالعه مقاله “آموزش حذف دیتا و کش برنامه‌ها در اندروید 6.0 مارشمالو” بپردازید.

این مطلب را از دست ندهید   حسگرهای حرکتی گوشی هوشمند

اپلیکیشن‌های سنگین و با حجم بالا را حذف کنید
حذف اپلیکیشن‌های سنگین و با حجم بالا هم از دیگر ترفندهایی است که می‌تواند به طور غیر مستقیمی منجر به بالا بردن سرعت اینترنت سیم کارت شود. هنگامی که در دستگاه شما اپلیکیشن‌های با حجم بالا و سنگین نصب شده باشند، فضای زیادی از حافظه داخلی دستگاه اشغال می‌شود. هرچه حافظه داخلی دستگاه بیشتر اشغال گردد، سرعت عملکرد گوشی و سایر اپلیکیشن‌های نصب شده در آن از جمله مرورگر دستگاه کاهش پیدا می‌کند. بنابراین حذف اپلیکیشن‌های سنگین و پر حجم و ایجاد فضای خالی بیشتر در حافظه داخلی دستگاه منجر به بالا بردن سرعت عملکرد کلی آن می‌شود و می‌تواند به صورت غیر مستقیم منجر به بالا بردن سرعت اینترنت سیم کارت شما هم شود.

به تنظیمات بخش “Preferred Network” دستگاه توجه کنید
در بخش تنظیمات شبکه سیم کارت دستگاه‌های اندرویدی گزینه‌ای با عنوان Preferred Network وجود دارد که بررسی و بهینه‌سازی آن نقش بسیار موثری بر روی بالا بردن سرعت اینترنت سیم کارت دارد. در این بخش گزینه‌هایی وجود دارد که در عکس زیر نمایش داده شده‌اند. این گزینه‌ها مربوط به نسل شبکه‌های اینترنت در دسترسی و قابل پشتیبانی دستگاه می‌شود. با مراجعه به تنظیمات این قسمت در دستگاه‌های اندرویدی می‌توانید برای اتصال سیم کارت به نسل‌های مختلف شبکه اینترنت اولویت‌بندی تعیین کنید. انتخابی که در این بخش انجام می‌دهید تاثیر مستقیمی بر روی سرعت اینترنت سیم کارت دارد.

در گزینه‌های موجود، گزینه GSM مربوط به شبکه 2G می‌شود. گزینه WCDMA مربوط به شبکه 3G است و گزینه LTE در واقع نمایش شبکه LTE 4g محسوب می‌شود. اگر برای تنظیمات بخش Preferred Network گزینه GSM Only را انتخاب کنید، سیم کارتتان تنها از شبکه 2G سرویس‌گیری می‌کند. بنابراین سرعت چندان جالبی را در اختیار نخواهید داشت. اگر گزینه WCDMA Only را در این بخش انتخاب کنید، سیم کارتتان تنها با شبکه اینترنت 3G ارتباط برقرار می‌کند و سرویس 3G را در اختیارتان قرار می‌دهد. دقت کنید که اگر در تنظیمات این بخش گزینه WCDMA Only را انتخاب کنید، حتی در شرایطی که منطقه مورد نظر و دستگاهتان شامل سرویس LTE 4G شود، تنها سرویس 3G ارائه خواهد شد. گزینه GSM/WCDMA auto منجر می‌شود تا گوشی شما به شکل هوشمندانه و با توجه به سرویس‌های موجود در منطقه مابین شبکه‌های 2G و 3G یکی از آن‌ها را انتخاب کند و همواره برای سرویس 3G اولویت قائل شود. در گوشی‌هایی که از اینترنت LTE 4g پشتیبانی کنند، گزینه‌ای با عنوان GSM/WCDMA/LTE auto هم ارائه خواهد شد. با انتخاب این گزینه، دستگاهتان ه شکل هوشمندانه و با توجه به سرویس‌های موجود در منطقه مابین شبکه‌های 2G، 3G و 4G یکی از آن‌ها را انتخاب خواهد کرد و اولویت سرویس‌گیری آن بر روی شبکه LTE 4G تنظیم می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید   چطور سیستم عامل گوشی یا تبلت اندرویدی خود را آپدیت کنیم؟

انتخابی که برای بخش تنظیمات Preferred Network گوشی یا تبلت اندرویدی خود در نظر می‌گیرید، تاثیر مستقیمی بر روی بالا بردن سرعت اینترنت سیم کارت دارد. این موضوع یکی از اصلی‌ترین بخش‌های تاثیرگذار در این زمینه محسوب می‌شود. در این بین ذکر یک نکته حائز اهمیت است. اگر گوشی شما از اتصال LTE 4G پشتیبانی کند و در منطقه‌ای باشید که سرویس LTE 4G با کیفیت مناسبی ارائه نشده یا اصلا ارائه نشود و در عین حال تنظیمات بخش Preferred Network شما بر روی حالت GSM/WCDMA/LTE auto قرار داشته باشد، سرعت و کیفیت اینترنت سیم کارتتان به شدت افت می‌کند چرا که سیم کارت شما در تلاش است تا از شبکه LTE 4G که در اولویت قرار دارد سرویس‌گیری کند. در این شرایط سیم کارت تمایلی به اتصال اتوماتیک به سرویس 3G نشان نمی‌دهد و حالتی معلق پیدا می‌کند. به منظور رفع این مشکل و بالا بردن سرعت اینترنت سیم کارت خود، توصیه می‌کنیم که به طور موقت تنظیمات بخش Preferred Network را در حالت WCDMA Only قرار دهید تا سیم کارت اتصال به شبکه LTE 4G را فراموش کرده و با خیال راحت و به صورت موقت از شبکه 3G سرویس‌گیری نماید.

0/5 (0 نقد و بررسی)