نمایندگی تعمیر گوشی سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

یکی از معضلات و مشکلاتی که تایپ کردن با استفاده از کیبورد مجازی در موبایل‌های هوشمند موبایلی به همراه دارد مربوط به اشتباه تایپی و فرآیند دشوار تصحیح آن می‌شود. تصور کنید که در حین تایپ متن خاصی هستید و ناگهان متوجه شدید که تقریبا در اواسط متن مورد نظر یک اشتباه تایپی دارید. حال اگر با استفاده از کیبورد مجازی موبایل خود قصد برطرف کردن اشتباه تایپی ایجاد شده را داشته باشید باید با انگشت خود دقیقا به محل دقیق وقوع اشتباه ضربه بزنید. در این شرایط اغلب کاربران و به ویژه افرادی که انگشت نسبتا پهن‌تری دارند دچار مشکل می‌شوند. اما ترفندی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید این مشکل را برطرف کرده و اشتباه تایپی ایجاد شده را به شکل سریع‌تر و راحت‌تری برطرف سازید.


راه حل انجام این عمل و تصحیح راحت‌تر اشتباه تایپی در حین تایپ از طریق کیبوردهای مجازی در شناخت قابلیت منحصر به فردی خلاصه می‌شود که صفحه کلید گوگل یا همان Google Keyboard ارائه می‌کند. به موجب وجود این قابلیت، کاربر می‌تواند از دکمه فاصله یا Space کیبورد مجازی خود به منظور حرکت دادن مکان‌نمای تایپ استفاده کند. بنابراین دیگر نیازی به انتخاب دقیق بخشی از متن اشتباه تایپ شده از طریق انگشت کاربر وجود ندارد. متاسفانه اغلب کاربران از وجود این قابلیت در صفحه کلید مجازی گوگل بی‌خبر هستند و در هنگام مواجه شدن با اشتباه تایپی از آن استفاده نمی‌کنند. توصیه ما به شما این است که این ترفند را شناسایی کرده و چند بار از آن استفاده کنید و نهایتا متوجه می‌شوید که فرآیند تصحیح اشتباه تایپی با به کارگیری این ترفند تا چه اندازه ساده‌تر می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش روش های به روز رسانی اندروید (آپدیت عمده و جزئی)

برای مطالعه بیشتر : آموزش خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی

اگر قصد دارید که از ترفند مورد نظر استفاده کنید، ابتدا باید صفحه کلید یا کیبورد مجازی گوگل در موبایلتان نصب شود. خوشبختانه کیبورد مجازی گوگل یا برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس طراحی شده و موجود است. این صفحه کلید مجازی در گوگل پلی استور (Google Play Store) با نام Google Keyboard موجود بوده و در اپ استور (App Store) موبایل‌های آی او اسی با نام اختصاصی Gboard Keyboard قابل دانلود است. با استفاده از دو لینک انتهای مطلب می‌توانید نسبت به دانلود نسخه اندرویدی و آی او اسی کیبورد مجازی گوگل وارد عمل شوید.
نحوه انتخاب کیبورد مجازی گوگل به عنوان کیبورد پیش فرض
پس از دانلود نسخه مناسب صفحه کلید یا کیبورد مجازی گوگل در موبایلتان، آن را نصب نمایید. حال وقت آن می‌رسد که کیبورد مجازی گوگل را به عنوان کیبورد یا صفحه کلید پیش فرض موبایل خود معرفی کنید. به منظور انجام این عمل در موبایل‌های اندرویدی مراحل زیر را طی کنید:

وارد بخش تنظیمات یا Settings موبایل شوید.
گزینه Language and input یا Language and Keyboard را انتخاب کنید. این گزینه ممکن است در موبایل‌های مختلف به شیوه متفاوتی نمایش داده شود.
بخش Current Keyboard را انتخاب کنید.
حال گزینه Choose Keyboards را انتخاب کنید.
در لیست موجود گزینه Google Keyboard را انتخاب نمایید.
اما در موبایل‌های آی او اسی چگونه می‌توان کیبورد مجازی گوگل یا همان Gboard Keyboard را به عنوان صفحه کلید مجازی پیش فرض موبایل تعیین کرد؟ بدین منظور پس از دانلود نصب کیبورد مجازی Gboard Keyboard مراحل زیر را طی کنید:

این مطلب را از دست ندهید   آموزش انتقال اطلاعات برنامه واتساپ به گوشی اندرویدی جدید

وارد بخش تنظیمات یا Settings آیفون خود شوید.
گزینه General را انتخاب کنید.
گزینه Keyboard را انتخاب نمایید.
حال باید گزینه Keyboards را لمس کنید.
در این مرحله آپشن Edit را انتخاب نمایید.
در لیست ارائه شده نام صفحه کلید Gboard keyboard را مشاهده خواهید کرد. انگشت خود را بر روی آن قرار داده و این کیبورد مجازی را به بخش فوقانی لیست موجود انتقال دهید.
نهایتا گزینه Done را انتخاب کنید.
استفاده از قابلیت منحصر به فرد کیبورد مجازی گوگل در موبایل
حال نوبت به آن رسیده تا از قابلیت منحصر به فرد نامبرده شده استفاده کنید. این قابلیت به راحتی قابل استفاده است. وارد بخشی از موبایل خود شوید که قابلیت تایپ متن را ارائه می‌کند. سپس در اواسط یا هر بخش از متن تایپ شده خود یک اشتباه تایپی را ایجاد کنید و فرآیند تایپ را ادامه دهید. حال تصور کنید که قصد بازگشت به کلمه و بخش مرتبط با اشتباه تایپی خود را دارید.

آموزش ترفندی خاص در کیبورد مجازی Gboard

به منظور انجام این عمل در کیبورد مجازی گوگل دیگر نیاز نیست تا با انگشت خود دقیقا به بخشی از متن تایپ شده که اشتباه تایپی در آن دیده می‌شود مراجعه کنید. به منظور مراجعه به این بخش و تصحیح اشتباه تایپی موجود کافیست که انگشت خود را بر روی دکمه فاصله یا Space کیبورد مجازی گوگل قرار داده و آن را به سمت چپ و راست بکشید. با انجام این عمل نشانه‌گر یا مکان‌نمای تایپ مطابق با حرکت انگشت شما بر روی دکمه مجازی Space حرکت خواهد کرد و بدین صورت به راحتی می‌توانید دقیقا به اشتباه تایپی ایجاد شده مراجعه کرده و آن را تصحیح کنید. چنانچه در رابطه با این موضوع سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره تماس‌های ضمیمه شده با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

این مطلب را از دست ندهید   چرا گوشی سونی سونی من کند است؟
0/5 (0 نقد و بررسی)