نمایندگی تعمیر گوشی سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خرابی در هارد مشکلی رایج در میان برند هاست. گوشی سونی نیز ممکن است دچار این خرابی شود اما در بعضی از برند ها، خرابی هارد شایع تر است. در این مطلب سعی داریم به بررسی چند نمونه از این علائم بپردازیم. بعد از مشاهده ی این علائم در گوشی شما اختلالی بوجود آمده است که شاید مربوط به تعمیر هارد باشد پس باید اقدام به رفع این مشکل نمایید.


10 نمونه از علائم زیر به صورت حتمی مربوط به هارد نیست اما می توان گفت احتمال دارد که هارد نیز مورد اختلال قرار گرفته باشد و شاید مشکل مربوط به قسمتی دیگری باشد، به هرحال با مشاهده ی موارد زیر حتما گوشی خود را تعمیر نمایید. به عنوان مثال ممکن است گوشی سونی شما به طور خودکار خاموش و روشن شود یکی از علت ها ممکن است ریشه در خرابی هارد را داشته باشد علت دیگر آن ممکن است خرابی در رام گوشی باشد. اگر منشأ خرابی گوشی رام باشد، این مشکل با فلش کردن قابل حل است. در نمایندگی سونی اولین اقدام برای رفع مشکل رام فلش کردن است. اگر مشکل حل نشد باید دستگاه از نظر سخت افزاری مورد بررسی قرار گیرد.
در مواقعی که مشکل از هارد بوده، نکته ی دیگری وجود دارد که باید به آن توجه کنید. به باین صورت که ممکن است بعد از فلش کردن گوشی، ممکن است گوشی خاموش شود و یا مشکل بوت در آن به وجود آید. در موارد حاد نیز ممکن است به طور کامل گوشی از کار بیوفتد.
پس حتما برای رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی سونی خود را در اختیار فردی با تجربه و دانا قرار دهید تا از مشکلاتی که ممکن است در آینده به وجود بیاید، جلوگیری کنید.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی

علائم خرابی در هارد گوشی سونی

1- اولین نشانه ی خرابی به این صورت است که بعد از ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه ممکن است اطلاعات و تنظیمات گوشی شما به طور کامل پاک شود.
2- ممکن است دستگاه در اجرای برنامه های مختلف دچار هنگی یا ریستارت شود مثلا ممکن است شما بخواهید در حین گوش دادن به موزیک، صفحات اجتماعی را نیز دنبال کنید. در این حین ممکن است گوشی توان اجرای این دو برنامه را به صورت همزمان نداشته و دستگاه ریستارت و یا هنگ کند.
3- ممکن است شما اقدام به فکتوری ریست یا بازگشت به تنظیمات کارخانه را نمایید اما بعد از اعمال این تغییرات گوشی سونی شما به طور کامل خاموش شود. (این مشکل بعد از فلش کردن رام نیز دیده شده است)
4- نشانه ی دیگر به این صورت است که زمان استفاده از گوشی سونی، دستگاه به صورت خود به خود خاموش می شود. منشأ بروز این مشکل می توان خرابی در هارد باشد اما نه به طور حتمی و 100در صد. گاهی ممکن است گوشی شما صدماتی مثل آب خوردگی و ضربه را دیده باشد اما همان لحظه علائمی از خود نشان ندهد. بعد از مثلا یک ماه این آسیب ها علائم خود را به صورت خاموشی خود به خودی نشان می دهند.
5- یکی از علائم شایع در خرابی هارد به این صورت است که ممکن است گوشی خاموش شود و بعد از روشن شدن دیگر بالا نیاید یا به بیان ساده تر روی لوگوی و آرم شرکت سونی گیر کند. راه حل اولیه برای حل این مشکل فلش رام است. بگر بعد از فلش کردن گوشی، عملکرد مناسب را مشاهده نکردید پس به احتمال زیاد مشکل از سمت هارد است. به این نکته توجه داشته باشید که حتما باید فلش کردن گوشی را به عهده ی تعمیرکار حرفه ای قرار دهید تا با خطاهای فلشر و موارد دیگر آشنایی کامل داشته باشد. گاهی ممکن است گوشی روی آرم سونی گیر کند و فلش بخورد ولی بالا نیاید. منشأ این خرابی ممکن است هم از سوی هارد، CPU و یا آی سی نغذیه باشد که باید قبل ازهرگونه اقدامی به تعمیر گوشی، حتما توسط تعمیرکاری ماهر گوشی به صورت سخت افزاری مورد بررسی قرار گیرد.
6- یکی از علائم 100 در صدی بروز مشکل د رهارد به این صورت است که گوشی روشن می شود. به بیانی ساده به طور طبیعی بالا می آید اما دیگر نمی توان اطلاعاتی را حذف یا اضافه نمود. در این حالت به طور حتمی خرابی از جانب هارد است.
7- ممکن است هنگام بالا آمدن گوشی با پیام Encrypt Unsuccessful مواجه شوید.

این مطلب را از دست ندهید   انواع فیلتر شکن

8- در حالت دیگر ممکن است هنگام بالا آمدن گوشی با پیام Internal Storage Damaged مواجه شوید

9- ممکن است هنگام بالا آمدن گوشی سونی شاهده ویبره های متوالی باشید.
10- در مواردی دیگر نیز ممکن است شاهد پریدن سریال (IMEI) و بیس باند گوشی سونی خود باشید.
11- همچنین زمانی که گوشی سونی خاموش بود (ابتدا نسبت به شارژ بودن گوشی اطمینان کامل را داشته باشید) با اتصال گوشی به رایانه و مشاهده ی پیغام Found New hardware90در صد احتمال دارد خرابی از جانب هارد گوشی باشد.

0/5 (0 نقد و بررسی)