نمایندگی تعمیر گوشی سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

سیستم عامل اندروید بدون نیاز به نصب هیچ برنامه جانبی امکان کپی کردن متن، نوشته یا لینک‌های مختلف را ارائه می‌کند. بنابراین قابلیت کپی کردن متن یکی از ویژگی‌های پیش فرض اندروید است. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه کپی کردن متن در اندروید بپردازیم.
حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید بخشی از یک متن را در تبلت یا گوشی اندرویدی خود انتخاب و کپی نمایید. این متن می‌تواند قسمتی از یک پیامک، متن سایت، لینک سایت و غیره باشد. سیستم عامل اندروید به طور پیش فرض از قابلیت انتخاب و کپی کردن متن و سپس پیست کردن (Paste) آن در بخشی دیگر پشتیبانی می‌کند، اما برخی از کاربران و به ویژه کاربران مبتدی‌تر هنوز در مورد نحوه دقیق استفاده از این قابلیت نیاز به راهنمایی بیشتر دارند. بنابراین لازم دانستیم که در رابطه با این موضوع مقاله کوتاهی آماده کنیم و به موجب آن نحوه انتخاب و کپی کردن متن در اندروید را به شما آموزش دهیم.

متنی که شما تمایل به کپی کردن آن را دارید، می‌تواند پس از کپی شدن در هر بخش دیگری که امکان تایپ متن وجود داشته باشد، پیست (Paste) شود. در ادامه این مقاله به آموزش نحوه انجام این عمل و کپی کردن متن در اندروید می‌پردازیم.

مراحل انتخاب و کپی کردن متن در اندروید

انتخاب و کپی کردن متن در اندروید به هیچ وجه پروسه پیچیده‌ای را شامل نمی‌شود. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

برای مطالعه بیشتر: آموزش انتقال فایل از گوشی به کامپیوتر (بخش اول)

این مطلب را از دست ندهید   کالبیر کردن گوشی سونی

انگشت خود را بر روی بخشی از متن مد نظرتان قرار دهید و کمی نگه دارید.
مشاهده خواهید کرد که هایلایتی (بخش پر رنگ) نمایان می‌شود که دربرگیرنده کلمه‌ای است که انگشتتان بر روی آن قرار داشته است.
می‌توانید با قرار دادن انگشت خود در بخش‌های ابتدایی یا انتهایی هایلایت ارائه شده و سپس کشیدن انگشت خود به طرفین، محل دقیق شروع و اتمام متن برای کپی کردن را انتخاب کنید.
پس از اینکه محدوده مورد نظر را شناسایی کردید، گزینه Copy را لمس کنید.
حال به فیلدی مراجعه کنید که قرار است متن کپی شده در آن قسمت پیست (Paste) شود. انگشت خود را بر روی فیلد قرار داده و کمی نگه دارید.
گزینه Paste را انتخاب کنید.
به همین سادگی قادر به انتخاب و کپی کردن متن در اندروید خواهید بود. حال اگر قصد دارید که از آدرس بار مرورگر خود یک لینک را کپی و در محل دیگری پیست نمایید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا با استفاده از مرورگر خود به سایت مد نظر مراجعه کنید.
یک بار فیلد URL موجود در بخش فوقانی رابط مرورگر را لمس کنید تا علامت تایپ در آن قسمت نمایان شود.
حال دو بار پیاپی و با سرعت نسبتا زیاد همان فیلد را لمس کنید.
گزینه Copy را انتخاب کنید.
به محل مد نظرتان برای پیست (Paste) کردن لینک مراجعه کنید.
انگشت خود را بر روی فیلد تایپ متن قرار داده و کمی نگه دارید.
گزینه Paste را انتخاب کنید.
به همین سادگی قادر به کپی کردن آدرس بار مرورگر و پیست کردن آن در هر بخش یا محل دیگری خواهید بود.

این مطلب را از دست ندهید   چگونه قدرت سیگنال وای‌فای گوشی‌ هوشمند خود را تقویت کنیم؟
0/5 (0 نقد و بررسی)