نمایندگی تعمیر گوشی سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

دوربین در گوشی سونی تبدیل به جزئی مهم شده است به طوری که امروز اکثریت مردم اقدام به خرید دوربین به صورت مجزا نمی کنند (مگر در مواردی که فرد بخواهد دوربین را به صورت مجزا تهیه نماید). در دنیای امروز شما به راحتی می توانید با خرید یک گوشی سونی، یک دوربین قوی نیز در کنار گوشی خود داشته باشید و از عکاسی لذت ببرد.
زمانی که دوربین گوشی شما آسیب ببیند کاملا از کار می افتد و این مسئله ممکن است باعث ناراحتی شما شود. پس بهتر از هرچه سریع تر اقدام به تعمیر تخصصی دوربین نمایید.


عوامل مشکل زا برای دوربین گوشی سونی شما

در زندگی روزمره ممکن است حوادث مختلفی باعث خرابی دوربین گوشی شود. این حوادث مثل نفوذ مایعات به دوربین، کثیفی لنز، بروز اختلال در نرم افزار، بروز ایرادات در لنز، تنظیمات اشتباهی که در دوربین وارد دشه ، ضربه به خود دوربین، شکستگی دوربین، ضربه به لنز دوربین و … از مشکلاتی است که ممکن است برای گوشی سونی شما به وجود آید.
گاهی ممکن است ضربه ی وارده به قدری جدی باشد که شما مجبور به تعویض دوربین گوشی نمایید و گاهی نیز ممکن است مجبور به تعویض کل گوشی را داشته باشید.
در این مطلب به بررسی خرابی هایی که می توانید خودتان برطرف کنید و یا باید به تعمیر کاری ماهر مراجعه نمایید.
عواملی که در خرابی دوربین گوشی سونی مؤثر است
طبق مطالب بالا عوامل گوناگونی در خرابی دوربین گوشی تأثیر گزار است که چند نمونه از آنها را نام برده و مورد بررسی قرار می دهیم.
• یکی از مشکلات رایج در خرابی دوربین گوشی، آسیب هایی است که به لنز وارد می شود. هرگونه ضربه و خراشیدگی می تواند به دوربین و لنز آن آسیب وارد کرده و عملکرد دوربین گوشی را مختل نماید.
• از دیگر عوامل مشکل افرین نفوذ مایعات به دوربین است. نتیجه ی این نفوذ از کار افتادن دوربین می باشد.
• یکی دیگر از عواملی که ممکن است در روزمره پی بیاید، وجود گرد و غبار با آلودگی برروی لنز دوربین است که می تواند کیفیت عکس ها را تحت شعاع قرار دهد. به همین دلیل بهتر است قبل از عکس گرفتن ابتدا با دستمالی تمیز و نازک فلنز دوربین گوشی را تمیز کنید تا شاهد افزایش کیفیت تصاویر خود باشید.
• از دیگر عواملی که ممکن است بر عملکرد گوشی اختلال وارد نماید غلش کردن گوشی است. گاهی ممکن است کاربر به دلایلی گوشی سونی را فلش کرده باشد که نتیجه ی آن اختلال در عملکرد گوشی می باشد.
• در آخر ممکن است گوشی شما از ارتفاع به زمین اسابت کند و یا اجسام تیزی به دوربین اسیب رسانده باشد که برای حل این مشکل گوشی نیاز به تعمیر دارد.
راهکار های ساده برای تعمیر دوربین گوشی
در این قسمت سعی داریم راهکار های ساده ای که برای تعمیر دوربین گوشی وجود دارد، در اختیار شما قرار دهیم. لازم به ذکر است که این راهکارها در مواقعی کاربرد که به ساختار دوربین ضربه ای وارد نشده است.
اقدام اول آپدیت نزم افزار
در وهله ی ممکن است گوشی سونی نیاز به بروزرسانی داشته باشد. منظور از بروزرسانی، آپدیت خود نرم افزار دوربین و یا آپدیت نرم افزار هایی است که فعالیت آنها در فعالیت و عملکرد دوربین تأثیرگذار است.
اقدام دوم بررسی جایگاه کارت حافظه
این مرحله در صورتی نتیجه بخش است که اطلاعات شما بروی کارت حافظه ذخیره شده باشد. در این مرحله جایگاه کارت حافظه را مورد بررسی قرار دهید. بعد از بررسی انجام شده باید عملکرد دوربین به حالت اولیه باز گردد.
اقدام سوم تنظیم نرم افزاری
راهکار بعدی بررسی و تنظیم نرم افزار دوربین گوشی است. در این حالت بعد از تنظیم مجدد گوشی باتری گوشی را از گوشی خارج کنید. مدتی به باتری اجازه ی استراحت بدهید و دوباره باتری را در محل مناسب قرار دهید و گوشی را روشن کنید. بعد از روشن شدن گوشی به بررسی دوربین گوشی بپردازید.
نکات مهم در رابطه با تعمیر دوربین گوشی سونی
در صورتی که ضربه به دوربین وارد نشده باشد، بعد از انجام دادن اقدامات گفته شده در مطالب فوق باید دوربین عملکرد طبیعی و مناسب خود را بدست آورد. اگر ضربه به دوربین بسیار شدید باشد برای حل و بررسی های اولیه باید به نمایندگی و تعمیرگاه مراجعه نمایید. سپس در نمایندگی باید ابتدا بررسی ها صورت بپگیرد و سپس با استفاده از تجهیزات و لوازم خاص و ویژه گوشی را تعمیر می کنند. همچنین در نمایندگی ها با استفاده از قطعات اورجینال و اصل در صورت لزوم اقدام به تعویض دوربین گوشی می نمایند.

این مطلب را از دست ندهید   خالی شدن باتری گوشی سونی
0/5 (0 نقد و بررسی)