نمایندگی تعمیر گوشی سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خاموش شدن گوشی سونی. وقتی گوشی سونی خود را در دست می گیرید و بدون دلیل خاصی خاموش می شود، می تواند واقعا گیج کننده باشد. شما مطمئن هستید که باتری شارژ شده و هیچکس آن را خاموش نکرده است، پس چگونه خاموش شده است؟ اگر تلفن شما مدام به طور تصادفی خاموش می شود، ممکن است مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. با این حال، در بیشتر موارد، شما به راحتی می توانید آن را خودتان تعمیر کنید. در این مقاله روش های ساده ای را برای رفع خاموش شدن خودکار گوشی سونی به شما نشان می دهیم.

خاموش شدن گوشی سونی

مسائل سخت افزاری در خاموش شدن گوشی سونی

معمولاً زمانی که تلفن اندرویدی شما مدام خاموش می شود، مشکل سخت افزاری است اما وقتی دوباره آن را روشن می کنید خوب کار می کند. بیایید ببینیم چگونه می توانید مشکلات سخت افزاری را که باعث خاموش شدن تصادفی تلفن شما می شود، برطرف کنید.

قرار دادن درست باتری

شایع ترین علت خاموش شدن خودکار گوشی سونی این است که باتری به درستی جا نمی گیرد. با فرسودگی، اندازه باتری یا فضای آن ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند. این باعث می شود که باتری کمی شل شود و در هنگام تکان دادن یا تکان دادن تلفن خود از کانکتورهای تلفن جدا شود.

برای تایید این مشکل، گوشی سونی خود را روشن کنید و آن را به آرامی تکان دهید. اگر با این کار آن را خاموش نکردید، گوشی سونی خود را در یک دست بگیرید و به آرامی پشت آن را به کف دست دیگر خود بکوبید. مطمئن شوید که طرف باتری به کف دست شما ضربه می زند تا به باتری فشار بیاورد. اگر تلفن خاموش شد، وقت آن است که باتری شل شده را تعمیر کنید.

راه حل نسبتا ساده است. یک تکه کاغذ کوچک بردارید و آن را در نوارهای مربعی تا کنید تا کمی ضخیم شود. اکنون این کاغذ را در انتهای پایین باتری در مقابل کانکتورها قرار دهید. شما باید با توجه به فضای شلی که باعث ایجاد مشکل شده است قضاوت کنید که چقدر کاغذ ضخیم باید بسازید.

اگر با این کار مشکل برطرف نشد، ممکن است مشکل از شل شدن قاب پشتی گوشی سونی باشد. در چنین حالتی، همان کاغذ را در پشت باتری (بین باتری و درب پشتی) قرار دهید و سپس درب پشت را قرار دهید. اگر بتوانید فضا را به اندازه کافی تنگ کنید، باید مشکل را برطرف کنید.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه چاپ پیامک از گوشی سونی

باتری معیوب و خاموش شدن گوشی سونی

همچنین این احتمال وجود دارد که باتری شما آسیب ببیند و جریان نامناسب منجر به خاموش شدن خودکار تلفن شود. خوشبختانه، مشاهده وضعیت باتری تقریباً در هر تلفن اندرویدی با استفاده از کد شماره گیری مخفی بسیار آسان است.

برنامه شماره گیر تماس اندروید خود را باز کنید و این کد *#*#4636#*#* را وارد کنید. بلافاصله به صفحه جزئیات تلفن منتقل می شوید، روی “اطلاعات باتری” در اینجا ضربه بزنید. در اطلاعات باتری، مطمئن شوید که “سلامت باتری” “خوب” باشد. اگر غیر از این باشد، برای جلوگیری از خاموش شدن خودکار گوشی سونی اندرویدی خود، باید باتری را تعویض کنید. اگر این کد کار نمی کند، می توانید از برنامه AccuBattery Android نیز برای مشاهده وضعیت باتری استفاده کنید. این برنامه می تواند وضعیت باتری را نشان دهد و همچنین به افزایش عمر آن کمک کند. اگرچه من به وعده بعدی این برنامه شک دارم.

گرم شدن گوشی سونی

علاوه بر این، اگر تلفن اندرویدی شما بیش از حد گرم می شود، ممکن است علت خاموش شدن تصادفی باشد. هنگامی که تلفن به حدی گرم می شود که می تواند به قطعات آسیب برساند، به طور خودکار خاموش می شود. این حتی اگر از تلفن استفاده نمی کنید و فقط در اطراف دراز کشیده است اتفاق می افتد.

راه‌حل‌های زیادی برای مشکل گرمایش اندروید وجود دارد و می‌توانید برای رفع این مشکل، راهنمای گسترده من برای تعمیر گرمایش گوشی سونی اندرویدی را دنبال کنید.

برداشتن قاب گوشی سونی

یک قاب تلفن بزرگ یا قاب گوشی سونی که قاب پشتی گوشی سونی شما را با قاب خودش جایگزین می‌کند نیز می‌تواند منجر به شل شدن فضای باتری شود. اگر از چنین قاب گوشی سونی استفاده می کنید، از گوشی سونی بدون آن استفاده کنید تا ببینید آیا مشکل را برطرف می کند یا خیر.

دکمه پاور گیر کرده و خاموش شدن گوشی سونی

همچنین این احتمال وجود دارد که دکمه پاور گوشی سونی شما گیر کرده یا دچار مشکل شده و گوشی سونی را خاموش کند. دکمه پاور را چند بار فشار دهید و مطمئن شوید که به خوبی کار می کند. دکمه هنگام فشار دادن باید صاف باشد و همچنین هنگام رها کردن بلافاصله بیرون بیاید. اگر دکمه داخل آن گیر کرده است، می توانید از موچین یا چیزی شبیه به آن برای بیرون کشیدن آن استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید   8 روش برتر رفع نصب نشدن برنامه

مسائل نرم افزاری

اگر مشکلی از لحاظ سخت افزاری وجود ندارد، ممکن است مشکل از نرم افزار گوشی سونی اندرویدی شما باشد. در زیر چند راه حل برای حل مشکلات نرم افزاری که باعث خاموش شدن تصادفی اندروید شما می شوند آورده شده است.

بوت شدن در حالت ایمن و حذف برنامه های سرکش

برای اطمینان از اینکه مشکل از نرم افزار گوشی سونی است، باید گوشی سونی خود را در حالت Safe Mode بوت کنید. همانند رایانه‌های شخصی، تلفن‌های اندرویدی نیز دارای یک حالت Safe Mode هستند که به آن اجازه می‌دهد با کمترین برنامه‌های سیستمی و بدون برنامه‌های شخص ثالث بوت شود. در حالت Safe Mode، یک برنامه سرکش یا یک ویروس اثر نمی گذارد، بنابراین به شما امکان می دهد مشکل را پیدا کنید.

خاموش شدن گوشی سونی

فرآیند بوت شدن در حالت ایمن از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت است. رایج ترین راه این است که دکمه پاور را نگه دارید تا منوی پاور را بیاورید و روی دکمه «خاموش خاموش» ضربه بزنید و نگه دارید تا زمانی که اعلان «بوت در حالت ایمن» ظاهر شود. با تایید این درخواست، گوشی سونی در حالت ایمن راه اندازی مجدد می شود. نگه داشتن دکمه کاهش صدا در حین روشن شدن تلفن می تواند حالت ایمن را نیز باز کند، که وقتی گوشی سونی اصلا روشن نمی شود خوب است. اگر این برای شما کار نمی کند، برای دریافت پاسخ، روش بوت کردن دستگاه خاص خود را در حالت Safe Mode به صورت آنلاین جستجو کنید.

پس از ورود به حالت Safe Mode، بررسی کنید که آیا تلفن به طور تصادفی خاموش می شود یا خیر. اگر مشکل برطرف شد، پس باید یک برنامه سرکش اضافه شده جدید باشد که باعث این مشکل شده است. در حالی که هنوز در حالت ایمن هستید، به بخش برنامه ها در تنظیمات تلفن خود بروید و همه برنامه های جدید اضافه شده را حذف نصب کنید. مطمئن شوید که همه برنامه‌هایی را که پس از آن مشکل خاموش شدن تصادفی ایجاد شد، حذف کنید.

این مطلب را از دست ندهید   یک برنامه در تلفن هوشمند من به درستی کار نمی کند

حالا گوشی سونی اندرویدی خود را ریستارت کنید تا به حالت عادی برگردید و ببینید که آیا مشکل ادامه دارد یا خیر.

بدافزارها و ویروس ها را حذف کنید

اگر حذف برنامه ها کمکی نکرد، ممکن است یک ویروس باشد که ممکن است به طور خودکار تلفن شما را خاموش کند. اگرچه اپلیکیشن های امنیتی زیادی برای اندروید وجود دارد، اما برای این منظور آنتی ویروس رایگان Avast برای اندروید کافی است. برنامه را نصب کنید و به طور خودکار هر ویروسی را که ممکن است باعث این مشکل شود اسکن و حذف می کند.

گوشی سونی خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید

این یک گزینه نسبتاً سخت است، اما در بیشتر موارد، انواع مشکلات مربوط به نرم افزار را حل می کند. اگر مطمئن هستید که مشکل سخت افزاری نیست و حذف برنامه ها و اسکن ویروس کمکی نکرده است، پس تنظیم مجدد گوشی سونی شما باید این مشکل را برطرف کند.

هشدار: بازنشانی به تنظیمات کارخانه، تمام داده های ذخیره شده در حافظه گوشی سونی شما را حذف می کند. از جمله مخاطبین، پیام ها، فایل های رسانه ای و برنامه های ذخیره شده در حافظه تلفن. قبل از انجام بازنشانی به تنظیمات کارخانه، مطمئن شوید که از تمام اطلاعات مهم نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.

برای ریست کردن گوشی سونی خود به تنظیمات گوشی سونی رفته و روی گزینه Backup and Reset ضربه بزنید. در اینجا روی “Factory Reset phone” ضربه بزنید و دستورات را برای شروع فرآیند بازنشانی تایید کنید. ریست کردن کامل گوشی سونی باید 5 تا 10 دقیقه طول بکشد. در حین تنظیم مجدد، مطمئن شوید که تلفن خاموش نمی شود زیرا این نیز می تواند تلفن را آجر کند و آن را بی فایده کند.

خاموش شدن گوشی سونی

پس از فرآیند بازنشانی، دوباره باید حساب Google خود و چند تعهد دیگر را احراز هویت کنید. اگر مشکل نرم افزاری باشد، گوشی سونی شما پس از ریست کردن باید به خوبی کار کند.

پیشنهاد مطالعه: خرابی اعلان‌های گوشی سونی

0/5 (0 نقد و بررسی)