نمایندگی تعمیر گوشی سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علت تصادفی خاموش شدن گوشی چیست؟ آیا تلفن اندرویدی شما به طور تصادفی خاموش می شود؟ می‌توانید با شارژ کردن تلفن، به‌روزرسانی نرم‌افزار گوشی سونی، حذف برنامه‌های معیوب یا بازنشانی کارخانه‌ای دستگاه، مشکل را حل کنید. تلفن اندرویدی من تقریباً هر بار که از آن استفاده می کردم به طور تصادفی خاموش می شد.

باتری من سالم بود، دکمه پاور معیوب نبود و کاملا شارژ شده بود. من سعی کردم آن را مجددا راه اندازی کنم و نرم افزار دستگاه را به روز کنم اما هیچ کار نکرد. سپس یک برنامه اخیراً نصب شده را حذف کردم و همه چیز به حالت عادی بازگشت. در اینجا چند راه حل برای مشکل “خاموش شدن تصادفی تلفن اندرویدی” شما وجود دارد.

علت تصادفی خاموش شدن گوشی
علت تصادفی خاموش شدن گوشی

گوشی سونی خود را شارژ کنید

خاموش شدن تصادفی گوشی سونی و روشن نشدن آن می تواند نشانه ای از کم شدن باتری باشد. گوشی سونی را به پریز برق وصل کنید و بگذارید حداقل یک ساعت شارژ شود. اگر تلفن شارژ نمی شود، از آداپتور برق متناوب دیگری استفاده کنید یا گوشی سونی را به پریز دیواری دیگری ببرید. اگر با این کار مشکل خاموش شدن گوشی سونی اندروید حل نشد راه حل بعدی را امتحان کنید.

اندازه باتری را بررسی کنید

اندازه باتری شما ممکن است با گذشت زمان به دلیل فرسودگی تغییر کرده باشد و دیگر به درستی جا نمی‌شود. این باعث شل شدن آن می‌شود و هنگامی که تلفن خود را تکان می‌دهید یا تکان می‌دهید، آن را از کانکتورها جدا می‌کند.

تلفن خود را برگردانید و آن را به آرامی تکان دهید تا تأیید شود که این مورد است. اگر بعد از انجام این کار خاموش نشد، گوشی سونی را در یک دست بگیرید و با کف دست به آرامی به پشت آن ضربه بزنید. باتری باید با کف دست شما تماس پیدا کند. اگر خاموش شود، باید باتری را تعمیر کنید.

این مطلب را از دست ندهید   راه حل آسان برای رفع تاخیر پیام متنی

یک تکه کاغذ کوچک پیدا کنید. آن را در نوارهای مربعی تا کنید و آن را در پایین باتری، در مقابل کانکتورهای آن قرار دهید. سطح ضخامت کاغذ شما به میزان شل بودن باتری شما بستگی دارد. این باید باتری را محکم کند و به درستی در آن قرار گیرد.

حتماً برایتان پیش آمده منتظر یک پیام مهم هستید اما این پیام با تاخیر برای شما ارسال می‌شود. دلیل این موضوع چیست؟ مطالعه مقاله « راه حل آسان برای رفع تاخیر پیام متنی » می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

وضعیت باتری را بررسی کنید

باتری شما ممکن است آسیب دیده باشد و این احتمال وجود دارد که جریان مناسبی وجود نداشته باشد که باعث شود گوشی سونی شما خاموش شود. باید وضعیت باتری خود را بررسی کنید.

برنامه های شخص ثالثی وجود دارند که می توانند در این مورد کمک کنند. من به شدت برنامه AccuBattery را توصیه می کنم. این برنامه به شما می گوید باتری شما چقدر خوب کار می کند.

برای استفاده از آن:

  • برنامه AccuBattery را از فروشگاه Google Play دانلود کنید.
  • برنامه را نصب کنید و آن را باز کنید تا عمر فعلی باتری خود را ببینید. همچنین اطلاعات تخلیه و عملکرد کلی خود را به شما نشان می دهد.
  • روی History ضربه بزنید تا سوابق گذشته آن را ببینید.
علت تصادفی خاموش شدن گوشی
علت تصادفی خاموش شدن گوشی

دمای تلفن را بررسی کنید

خاموش شدن تصادفی ممکن است به دلیل داغ شدن بیش از حد تلفن شما باشد. اگر دمای گوشی سونی شما به قدری بالا باشد که به اجزای آن آسیب برساند، به طور خودکار خاموش می شود.

این مطلب را از دست ندهید   چگونه قابلیت GPS گوشی اندرویدی خود را فعال کنیم؟

برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشی سونی:

  • از برنامه هایی که نیاز به بار پردازنده دارند اجتناب کنید.
  • از استفاده از شارژرهای شخص ثالث خودداری کنید. فقط از شارژر و کابلی که همراه گوشی سونی شما است استفاده کنید. بررسی کنید که آیا گوشی سونی شما هنگام شارژ بیش از حد گرم می شود یا خیر. اگر چنین است، آن را از برق بکشید، همه برنامه‌ها را ببندید و قبل از وصل کردن دوباره آن را خنک کنید.
  • از تماشای فیلم های طولانی مدت خودداری کنید.
  • از استفاده از تلفن خود در محیط گرم یا زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید. این برای سلامت گوشی سونی شما خوب نیست.

دکمه پاور معیوب در علت تصادفی خاموش شدن گوشی

ممکن است دکمه پاور شما گیر کرده باشد یا دچار مشکل شده باشد. بررسی کنید که اینطور نیست. دکمه پاور را چند بار فشار دهید تا مطمئن شوید که درست کار می کند. هنگامی که آن را فشار می دهید باید به آرامی وارد شود و بلافاصله پس از رها کردن آن بیرون بیاید. اگر داخل آن گیر کرده است با استفاده از موچین آن را بیرون بکشید.

قاب گوشی سونی حجیم

یک قاب گوشی سونی بزرگ یا سخت می تواند فضای باتری زیادی را اشغال کند. اگر چنین قاب گوشی سونی دارید، آن را بردارید. سعی کنید گوشی سونی را بدون قاب کار کنید و ببینید آیا مشکل حل می شود یا خیر.

0/5 (0 نقد و بررسی)