نمایندگی تعمیر گوشی سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

هنگامی که شما در حال استفاده از دستگاه هوشمند اندرویدی خود هستید، اپلیکیشن‌های به طور نامحسوس در پس زمینه دستگاهتان اجرا شده و در حال رد و بدل اطلاعات خاصی هستند. به عنوان مثال اگر از اپلیکیشن Gmail استفاده کنید، این اپلیکیشن دائما در پس زمینه دستگاه فعال بوده و در حال بررسی وضعیت دریافت ایمیل‌های جدیدتان است. همچنین اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی نظیر تلگرام هم به همین صورت عمل می‌کنند. در واقع فعالیت این اپلیکیشن‌ها در پس زمینه دستگاه منجر می‌شود که شما به طور آنی از دریافت پیام از سوی دوستانتان مطلع شوید.

اپلیکیشن‌های اجرایی پس زمینه اندروید android running apps

بنابراین در هر لحظه که از گوشی یا تبلت اندرویدیتان استفاده می‌کنید، اپلیکیشن‌های متعددی در پس زمینه دستگاه فعال هستند. این اپلیکیشن‌ها می‌توانند منجر به مصرف انرژی باتری، مصرف حجم اینترنت، مصرف رم دستگاه و کاهش سرعت عملکرد نسبی آن و … شوند. بنابراین توصیه می‌کنیم که همواره اپلیکیشن‌های در حال اجرای دستگاه خود را بشناسید. اما چگونه می‌توان اپلیکیشن‌های در حال اجرای دستگاه‌های اندرویدی را شناسایی کرد؟ انجام این عمل بسیار ساده است.

چگونه اپلیکیشن‌های در حال اجرای دستگاه‌های اندرویدی را شناسایی کنیم؟

همانطور که اشاره داشتیم، فرآیند شناسایی اپلیکیشن‌های در حال اجرای دستگاه‌های اندرویدی بسیار ساده است. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید.

ابتدا با استفاده از آیکون چرخ دنده موجود در لیست اپلیکیشن‌های دستگاهتان وارد بخش “Settings” یا “تنظیمات” شوید. سپس گزینه “More” را انتخاب کرده و نهایتا وارد بخش “Application Manager” شوید.

اپلیکیشن‌های اجرایی پس زمینه اندروید android running apps

در این لحظه لیستی از اپلیکیشن‌های موجود در دستگاه هوشمندتان را مشاهده خواهید کرد. در بخش فوقانی صفحه مورد نظر گزینه‌هایی نمایان است. منوی “RUNNING” مربوط به اپلیکیشن‌هایی می‌شود که هم اکنون در پس زمینه دستگاه اندرویدی شما در حال اجرا هستند. بنابراین این گزینه را انتخاب کنید.

این مطلب را از دست ندهید   خراب شدن سوکت شارژ گوشی و راه های برطرف کردن آن

همانطور که مشاهده می‌کنید با مراجعه به بخش “RUNNING” لیست اپلیکیشن‌هایی که هم اکنون در دستگاه اجرا شده‌اند نمایان می‌شود. با انتخاب هر اپلیکیشن، جزئیات مربوط به آن ارائه می‌شود و حتی قابلیت “Force Stop” یا “متوقف کردن اجباری” اپلیکیشن مورد نظر هم ارائه خواهد شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)