نمایندگی تعمیر گوشی سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خاموشی تصادفی گوشی. اگرچه آخرین نسخه‌های اندروید گوشی سونی شما را پایدارتر و روان‌تر از قبل کرده‌اند، اما برخی از افراد ممکن است هر از چند گاهی با مشکل خاموش شدن تلفن اندرویدی مواجه شوند. خوب، دلایل مختلفی ممکن است باعث این موضوع شود. اگر گوشی سونی شما مدام با باتری پر در اندروید خاموش می شود، مطالب زیر را بررسی کنید تا دلیل آن را بیابید و سریع آن را برطرف کنید.

خاموشی تصادفی گوشی

قسمت 1 خاموش شدن مدام و خاموشی تصادفی گوشی

اگر مطمئن نیستید که چرا گوشی سونی اندرویدی شما به خودی خود خاموش می شود، دلایل احتمالی زیر را بررسی کنید:

 • شما برنامه هایی را نصب کرده اید که دارای اشکال هستند.
 • باتری دستگاه قدیمی
 • برنامه قطع شده یا به روز رسانی سیستم عامل اندروید.
 • بازنشانی داخلی دستگاه
 • استفاده از CPU بالا در پس زمینه.
 • تنظیمات روشن و خاموش برنامه ریزی شده در دستگاه شما.
 • اشکالات پردازنده یا اشکالات سیستم عامل.
 • حافظه ذخیره سازی ناکافی
 • سخت افزار آسیب دیده از آب
 • چندین برنامه را به طور همزمان نصب کنید.
 • دمای باتری بالا.
 • اتصال ضعیف بین باتری و ترمینال آن.

قسمت 2 برطرف کردن روشن و خاموش شدن

اکنون که دلایل آن را پیدا کرده اید، می توانید ترفندهای زیر را دنبال کنید تا گام به گام مشکل خاموش شدن مداوم اندروید را برطرف کنید.

ترفند 1 بررسی وضعیت باتری

اگر اندروید شما بارها و بارها به طور تصادفی خاموش شود، ممکن است مشکلی در باتری وجود داشته باشد. بنابراین، می توانید وضعیت باتری را با مراحل زیر بررسی کنید:

 • Dialer را در تلفن اندرویدی خود باز کنید و *#*#4636#*#* را در شماره گیر شماره گیری کنید.
 • صبر کنید تا صفحه اطلاعات باتری ظاهر شود. (توجه: اگر این کار نکرد، *#*#INFO#*#* را در شماره گیر وارد کنید.)

خاموشی تصادفی گوشی

اگر نشان می‌دهد باتری شما سالم نیست، باید همین الان دستگاه خود را شارژ کنید. اما اگر همه چیز در وضعیت خوبی به نظر می رسد، به روش بعدی ادامه دهید.

این مطلب را از دست ندهید   حسگرهای حرکتی گوشی هوشمند

ترفند 2 بررسی خاموش شدن خودکار

گاهی اوقات تنظیمات خاموش شدن خودکار در دستگاه اندرویدی شما ممکن است باعث شود تلفن اندرویدی شما همچنان خاموش شود. بنابراین برای رفع این مشکل باید آن را خاموش کنید.

 • تنظیمات را در گوشی سونی اندروید خود باز کنید.
 • برای انتخاب Utilities به پایین بروید.
 • گزینه Scheduled power on/off را پیدا کنید و مطمئن شوید که گزینه های Power on و Power off را غیرفعال کرده اید، اگر قبلاً غیرفعال شده اند.

ترفند 3 بررسی حالت خواب

برای این کار ابتدا دکمه روشن/خاموش را فشار دهید تا بررسی کنید که آیا تلفن شما می تواند به طور معمول خاموش شود. اگر بله، به Settings > Display & gestures > Display, gestures & buttons > Display > Advanced > Screen timeout بروید و مدت زمان عدم فعالیت را انتخاب کنید.

اگر گزینه خواب یا مهلت صفحه نمایش در گوشی سونی شما در دسترس نباشد، چه؟

در برخی از دستگاه‌های اندرویدی مانند گوشی سونی‌های Redmi، گزینه Sleep ممکن است در قسمت Lock Screen and Security پنهان شود. برای این دستگاه ها:

 • تنظیمات را باز کنید > Lock Screen و Password را در قسمت System & Device انتخاب کنید.
 • روی گزینه Sleep or Screen timeout ضربه بزنید و مدت زمان را برای 30 دقیقه یا بیشتر در دسترس تنظیم کنید.

خاموشی تصادفی گوشی

ترفند 4 شارژدستگاه

اگر تلفن اندرویدی شما به طور تصادفی خاموش می شود، می توانید بررسی کنید که آیا باتری کافی است یا خیر. در غیر این صورت، دستگاه خود را از طریق کابل شارژ به منبع برق نزدیک خود وصل کنید و حداقل یک ساعت آن را کاملاً شارژ کنید.

اگر تلفن شما شارژ نمی شود، سعی کنید شارژر را به یک پریز دیواری دیگر یا با استفاده از آداپتور برق متناوب یا کابل دیگری منتقل کنید. یا در صورت پشتیبانی می توانید آن را روی شارژر بی سیم قرار دهید.

ترفند 5 بررسی Storage & Clean Space

اکثر تلفن های اندرویدی به شما امکان می دهند در تنظیمات میزان فضای ذخیره سازی موجود را بررسی کنید. اما ممکن است تنظیمات بر اساس تلفن متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً با سازنده دستگاه خود برای راهنمایی تماس بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید   انواع پردازنده های موبایل در گوشی های هوشمند

همچنین، ممکن است وقتی فضای ذخیره‌سازی کمتر از 10 درصد باقی مانده باشد، تلفن شما شروع به روشن و خاموش شدن کند. بنابراین، اگر دستگاه شما با فضای ذخیره‌سازی کم کار می‌کند، تنظیمات را باز کنید و به Storage بروید تا فضای بیشتری در دستگاهتان آزاد شود.

ترفند 6 راه اندازی مجدد تلفن

اگر تلفن اندرویدی شما مدام با باتری پر خاموش می شود، فقط باید آن را راه اندازی مجدد کنید. ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما خاموش و روشن کردن آن در برخی موارد مشکل را حل می کند.

راه های زیادی برای راه اندازی مجدد گوشی سونی وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید و گزینه Restart را در صفحه انتخاب کنید تا آن را راه اندازی مجدد کنید.

اگر کار نکرد، می‌توانید با فشار دادن دکمه‌های پاور + کاهش صدا تا زمانی که صفحه حالت بوت سریع ظاهر شود، دستگاه خود را به سختی ریست کنید. سپس دکمه پاور را دوباره فشار دهید تا گوشی سونی روشن شود.

خاموشی تصادفی گوشی

ترفند 7 Factory Reset کردن گوشی سونی

همچنین می‌توانید دستگاه اندروید خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید تا اشکالات سیستم برطرف شود. با این حال، فرآیند بازنشانی تمام تنظیمات و محتوای گوشی سونی شما را پاک می‌کند. بنابراین، بهتر است از داده های دستگاه خود در رایانه پشتیبان تهیه کنید یا در صورت لزوم آن را در سرویس ابری مانند Google Drive آپلود کنید.

برای بازنشانی کارخانه ای دستگاه:

 • به تنظیمات Android > System > Reset بروید.
 • برای بازنشانی گوشی سونی، گزینه Erase all data (بازنشانی به تنظیمات کارخانه) را انتخاب کنید.
 • پس از بازنشانی دستگاه خود، باید وارد اطلاعات کاربری گوگل شوید تا گوشی سونی خود را به عنوان گوشی سونی جدید تنظیم کنید.
این مطلب را از دست ندهید   راهنمای تعمیر LCD اکسپریا Z5

ترفند 8 برداشتن قاب محافظ گوشی سونی

اگر از یک قاب محافظ در دستگاه اندرویدی خود استفاده می‌کنید، آن را موقتاً بردارید تا مطمئن شوید که سنسورها یا دکمه‌های گوشی سونی را نمی‌پوشاند. اگر مشکل را برطرف کرد، دیگر نیازی به ادامه کار ندارید.

ترفند 9 به روز نسخه اندروید

هنگامی که سیستم عامل اندروید برای مدت طولانی به روز نمی شود، ممکن است چندین مشکل در دستگاه شما ظاهر شود، از جمله خاموش شدن مداوم تلفن Android. بنابراین، بررسی کنید که آیا به‌روزرسانی جدیدی در دستگاه شما موجود است یا خیر.

 • تنظیمات > درباره > به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار را باز کنید.
 • برای بررسی وجود به‌روزرسانی، روی دکمه Check Now ضربه بزنید.
 • در صورت وجود آپدیت را دانلود و نصب کنید.

ترفند 10 بوت کردن اندروید خود در حالت ایمن

راه‌اندازی تلفن اندرویدی خود در حالت ایمن راه دیگری برای رفع روشن و خاموش شدن تلفن است زیرا حالت ایمن فقط به برنامه‌های داخلی اجازه اجرا می‌دهد. فرض کنید می توانید به طور معمول از گوشی سونی خود در حالت Safe Mode استفاده کنید. در این صورت، برنامه‌های غیرضروری را که سرعت پردازنده گوشی سونی را کند می‌کنند و باعث می‌شوند گوشی سونی شما به‌طور تصادفی خاموش شود را حذف کنید.

برای بوت کردن گوشی سونی در حالت ایمن:

 • دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا منوی پاور روی صفحه نمایش داده شود.
 • گزینه Power off را به مدت 10 ثانیه کلیک کنید و روی OK در پنجره پاپ آپ ضربه بزنید تا عملیات تایید شود.
 • گوشی سونی شما شروع به راه اندازی مجدد می کند. وقتی حالت ایمن را در گوشه پایین سمت چپ یا راست صفحه می بینید، کارتان تمام است!

پیشنهاد مطالعه: به روز نشدن برنامه ها

0/5 (0 نقد و بررسی)