نمایندگی تعمیر گوشی سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آلوده شدن گوشی سونی. در چند سال گذشته، افزایش نفوذ نرم افزارهای جاسوسی و بدافزارهای مخرب به تلفن های همراه از طریق برنامه ها و لینک ها وجود داشته است. دسترسی هکرها به دستگاه‌های تلفن همراه آسان‌تر می‌شود، زیرا این برنامه‌های جاسوسی پنهان‌تر و شناسایی آن‌ها سخت‌تر می‌شود. به خطر افتادن دستگاه های تلفن همراه می تواند تهدید قابل توجهی برای سازمان های سازمانی باشد.

کارمندان و مدیرانی که از دستگاه‌های شرکت آلوده به بدافزار استفاده می‌کنند می‌توانند منجر به به خطر افتادن مستقیم شبکه‌های شرکت شوند و سازمان‌هایی که برنامه‌های Bring Your Own Device (BYOD) را پیاده‌سازی کرده‌اند با خطرات بیشتری در مورد دستگاه‌هایی که هم به‌صورت شخصی و هم حرفه‌ای توسط کارمندان استفاده می‌شوند، مواجه می‌شوند. در زیر ده نشانه رایج وجود دارد که نشان می دهد ممکن است یک گوشی سونی توسط هکرها تحت نظر باشد:

آلوده شدن گوشی سونی

عملکرد کند و آلوده شدن گوشی سونی

یکی از نشانه‌های احتمالی جاسوس‌افزاری که روی یک تلفن کار می‌کند، کند شدن مداوم یا عقب ماندن آن است. عملکرد آهسته یک تلفن می تواند ناشی از اجرای مداوم جاسوس افزارهای منابع فشرده در پس زمینه باشد. تلفن مشکوک را برای برنامه های ناآشنا بررسی کنید و با استفاده از یک برنامه آنتی ویروس، برنامه های مخفی را اسکن کنید. حذف این موارد ممکن است عملکرد دستگاه را بهبود بخشد.

راه اندازی مجدد تصادفی

راه‌اندازی مجدد خود به خود می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که شخصی از راه دور و در سطح سرپرست به یک دستگاه تلفن همراه دسترسی دارد. برای رد وجود بدافزار، گوشی سونی را به روز کنید و هر گونه برنامه خراب را حذف کنید. اگر هیچ یک از این راه حل ها راه اندازی مجدد تصادفی را حل نکرد، ممکن است نرم افزار جاسوسی در دستگاه وجود داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید   رفع آسان خاموش شدن گوشی سونی

پیامک های عجیب و غریب

هکرها می توانند از پیام های متنی برای گرفتن اسکرین شات، تشخیص مکان دستگاه یا حتی کنترل گوشی سونی استفاده کنند. روی پیوندهای ارسال شده از طریق متن از فرستندگان ناشناس یا مشکوک کلیک نکنید.

گرم شدن بیش از حد

گرمای بیش از حد تلفن می تواند نشان دهد که یک برنامه مخرب در پس زمینه در حال اجرا است، به خصوص اگر داغ شدن بیش از حد زمانی اتفاق بیفتد که تلفن در حالت آماده به کار است. برخی از برنامه‌ها دلایل موجهی برای مصرف انرژی در تلفن شما دارند، اما هر برنامه‌ای که بیش از آنچه باید استفاده می‌کند ممکن است مقصر باشد و باید حذف شود.

استفاده غیرمعمول از داده

هدف اصلی یک هکر جمع آوری داده های کاربر و فروش آن یا استفاده از آن به روشی شرورانه دیگر است. برای جمع‌آوری این اطلاعات، یک هکر می‌تواند از راه دور به یک دستگاه تلفن همراه دسترسی داشته باشد و فایل‌ها را به سرور خود منتقل کند، که نیاز به استفاده از داده از طرف کاربر در معرض خطر دارد. بنابراین، اگر استفاده از داده‌های سلولی کارمندان به‌طور غیرمعمول زیاد به نظر می‌رسد، این می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که چیزی مشکوک در تلفن مورد نظر در حال وقوع است.

برنامه های ناآشنا در لیست برنامه های دستگاه

برخی از ویروس ها و نرم افزارهای جاسوسی در بین برنامه های قانونی پنهان هستند. این تمرین خوبی است که به طور منظم برنامه های نصب شده را مرور کنید و برنامه های ناشناخته را بررسی کنید.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش راه‌اندازی گوشی هوشمند اندرویدی

خالی شدن سریع باتری

عمر باتری دستگاه تلفن همراه می تواند تحت تأثیر دو چیز باشد: سن یا مصرف بیش از حد انرژی. در مورد دوم، این ممکن است ناشی از مصرف یک برنامه قانونی قانونی باشد که منابع بیش از حد مصرف می کند یا چیز شیطانی تر، مانند بدافزار.

زمان طولانی برای خاموش شدن و آلوده شدن گوشی سونی

نرم‌افزارهای جاسوسی معمولاً در پس‌زمینه دستگاه تلفن همراه اجرا می‌شوند و داده‌ها را به اشخاص ثالث منتقل می‌کنند و ممکن است هنگام بستن برنامه‌های مخفی، تلفن کندتر از حد معمول خاموش شود.

صداهای عجیب در حین تماس تلفنی

شنود تلفن شاید یکی از شناخته شده ترین نشانه هایی است که یک گوشی سونی در حال نظارت است. بدافزار را می توان برای استراق سمع تماس های تلفنی استفاده کرد و در حین انجام این کار، مکرراً صدای بوق و چشمک زدن ایجاد می کند. این صداها را نباید نادیده گرفت، زیرا می توانند نشانه هشدار دهنده جاسوس افزار باشند.

علائم فعالیت در حالت آماده به کار

اگر صداها و چراغ‌های چشمک زن رخ می‌دهد و به دلیل اعلان تماس‌ها، پیامک‌ها، ایمیل‌ها یا هر فعالیت آشنا دیگری نیست، صاحب دستگاه مشکوک باید بررسی کند که آیا برنامه‌های معتبری وجود دارد که عملکرد نادرست دارند یا گوشی سونی را دوباره راه‌اندازی می‌کنند.

طبق VPNOverview، مراحل حذف بدافزار می تواند شامل حذف برنامه های مشکوک باشد. استفاده از ابزارهایی مانند برنامه های آنتی ویروس برای اسکن تهدیدات؛ و انجام بازنشانی کارخانه ای دستگاه در معرض خطر.

پیشنهاد مطالعه: 10 روش رفع خاموشی تصادفی گوشی

این مطلب را از دست ندهید   3 راه سرعت بخشیدن گوشی سونی
0/5 (0 نقد و بررسی)