نمایندگی تعمیر گوشی سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

باتری موبایل قطعه مهم و حیاطی‌ست که وظیفه ی آن تأمین انرژی برای گوشی است.
عوامل دخیل در خرابی مانند نوسانات برقی، نفوذ رطوبت، ضربه خوردن بوده و یا پس از گذشت مدتی ممکن است عمر مفید این قطعه کاهش پیدا می کند. باید به این نکته توجه نمایید که تعمیر گوشی سونی زمانی آغاز می شود که این قطعه عملکرد قبلی خود را از دست داده و یا در روند شارژ گوشی اختلال ایجاد می شود. فرایند تعمیر نیز باید کاملا حرفه ای و درست باشد.
باتری به دلیل ماهیت و عملکرد آن با اغلب قطعات ارتباط دارد و در صورت خرابی و معیوب بودن آن سایر قطعات نیز تحت تأثیر قرار می گیرند. در ادامه راجع به نحوه تعمیر باتری گوشی صحبت می کنیم چنانچه مشکل به وجود آمده برطرف نشد برای تعمیر باتری موبایل سونی خود به یک کارشناس ماهر و زبده مراجعه نمایید.


علائم خرابی در باتری گوشی سونی

در مطالب فوق عواملی که بر خرابی تأثیر گذار بود را توضیح دادیم حالا از کجا بفهیم باتری گوشی سونی دچار اختلال شده است؟
• اولین و آشکار ترین نشانه ی خرابی در باتری گوشی سونی، تخلیه ی سریع شارژ گوشی می باشد؛ به طور مثال اگر گوشی شما قبلا قادر بود 10 ساعت شارژ را نگهدارد ممکن است اخیرا این زمان به 5 ساعت و یا کمتر کاهش پیدا کند.
• دومین علائمی که خود را نشان می دهد، هنگ کردن گوشی سونی است. ممکن است اخیرا گوشی شما مدام دچار هنگی شود و با بررسی های انجام شده و سالم بودن سخت افزار و نرم افزار های دیگر آن، احتمالاً منشأ این خرابی باتری گوشی سونی باشد.
• از دیگر علائم آن می توان به این اشاره کرد که گوشی سونی خاموش می شود در حالی که هنوز شارژ گوشی تمام نشده است.
• از دیگر علائم آن می توان به خوردگی باتری، باد کردن باتری، گرم شدن و داغ شدن باتری و به طبع بدنه ی گوشی، رستارت شدن ناگهانی گوشی و بهم ریختگی ساعت و تاریخ به طور ناگهانی.

این مطلب را از دست ندهید   انواع فیلتر شکن

علائم گفته شده در مطالب فوق تعمیر باتری گوشی سونی را به امری اضطراری تبدیل می کند.

روش هایی برای تعمیر باتری گوشی سونی

بعد از بررسی هایی که انجام دادید و متوجه شدید که باتری دچار خرابی شده است باید اقدام به تعمیر باتری گوشی سونی نمایید. متأسفانه تعمیرکارانی به دلیل نداشتن دانش کافی در رابطه با تعمیر باتری گوشی سونی، در ابتدا همیشه تعویض باتری را به مشتری پیشنهاد می کنند که این کار بسیار اشتباه و همیشه تعویض قطعه در الویت آخر قرار دارد. روش هایی که برای تعمیر باتری گوشی سونی توسط یک تعمیرکار ماهر انجام می شود به شرح زیر است.
• لحیم کاری باتری گوشی سونی
یکی از رو ش های تعمیر گوشی سونی و سایر برندها، لحیم کاری این قطعه می باشد. این کار با استفاده از ابزار و تجهیزات ویژه صورت می گیرد که در صورت تشخیص تعمیرکار اقدام به لحیم باتری می نمایند.
• شوک دادن به باتری گوشی سونی
یکی دیگر از رایج ترین روش های تعمیر باتری گوشی سونی که باعث رفع مشکل خرابی آن می شود، شوک دادن به باتری است. لازم به ذکر است که این روش کاربردی نیست و فقط تعمیرکاران بسیار حرفه ای مفید بودن یا نبودن شوک به باتری را تشخیص و قادر به اجرا و انجام آن هستند به دلیل اینکه این روش داشتن دانش فنی بالا و تجربه کافی را در حوزه تعمیرات موبایل می طلبد.

تعویض باتری گوشی سونی

نکته ای که همیشه باید به آن توجه داشته باشید این است که همواره تعمیر باتری گوشی سونی و حتی قسمت های دیگر آن را در وهله اول قرار دهید و همیشه گوشی خود را به دست تعمیرکاری قرار دهید تا همه ی تلاش خود را برای تعمیر باتری گوشی سونی انجام دهد و امکان استفاده مجدد از گوشی را برای شما فراهم سازد.
در مواردی نیز ممکن است شدت آسیب به نحوی باشد که دیگر تعمیر باتری گوشی سونی راه حل موضوع نباشد. در این حالت ممکن است تعویض باتری گوشی سونی کارساز تر باشد.
در حالت بعدی ممکن است شما در گذشته چندبار باتری گوشی را تعمیر کرده باشید اما عملکرد گوشی به حالت قبل بازنگشته باشد در این حالت نیز باید باتری گوشی را تعویض کنید.
نکته بسیار بسیار مهم در تعویض باتری گوشی سونی این است که حتما از اصل بودن و اورجینال بودن باتریِ که قرار است در گوشی سونی شما قرار گیرد، اطمینان حاصل فرمایید.
گاهی ممکن است استفاده از باتری تقلبی وکیفیت پایین، قطعات دیگر را مورد آسیب قرار دهد و گوشی سونی با مشکلات جدیدی رو به رو شود.

این مطلب را از دست ندهید   علت های اصلی دانلود نشدن برنامه ها
0/5 (0 نقد و بررسی)